Hastanemize randevu almak için 182 Numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir. Önemle duyurulur...
Ana Sayfa
Kurumsal Bilgiler
Hastane Yönetimi
SHKS Kalite Yönetimi
Enfeksiyon Kont. Birimi
Hasta Hakları
Hastane Personeli
Bölüm ve Branşlarımız
Hizmet Standartları
Mesai ve Ziyaret Saatleri
Satınalma
Videolar
İletişim ve Ulaşım
Eskişehir Resimleri
Hasta Bilgi Girişi
Laboratuvar Sonuçları
Röntgen Sonuçları
E-Bordro Sorgulama


ESKISEHIR


Site İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün Tekil Ziyaret 1
Genel Toplam 2451578
IP Adres 54.161.108.58

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Şener YILMAZ

31.12.2007 Sakarya Gazetesi

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Hafta sonu bir dostla karşılaştık. Geçmiş bayramımızı, gelecek yeni yılımızı kutladıktan sonra sordu: "Ne o? Bayram tatili kafi gelmedi uzattın. Denize mi gittin, dağa mı çıktın?.."
Bizim böyle bir lüksümüzün olamayacağını kendisi de pek ala bilir. Biz kimiz ki, haddimizi biliriz... Maksat bizi konuşturmak. Dedim ki, "Bu mevsimde denizin tadı olmaz. Dağı tercih etmeyi düşündüm. Uludağ, Kartalkaya, Abant derken kararsız kaldım... Ben de tatilde Odunpazarı'na çıkmaya karar verdim!.."
Evet, iznim Odunpazarı'na gidip gelmekle geçti...
Bize, bu yaşa kadar hizmet eden dişlerim artık yorulmuşlardı. Uzun süredir (S.O.S.) verip, "beyaz bayrak" sallıyorlardı... O koltuğun korkusu var ya, biz de kaçmaya, direnmeye devam ediyorduk... İki yıldır bütün uğraşlarına rağmen Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler görevlisi sevgili Abdil Ateş bir türlü bizi o koltuğa oturtamamıştı.
Her seferinde bir mazeret uydurup kaçtık. Bayram öncesi bir vesile ile yanına uğradık.
Bu sefer kaçış yoktu... Bir bakıma "tutuklu" olarak bizi Odunpazarı'ndaki "Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi"ne sevketti...
O binaya ilk defa girecektim. Nasıl bir yerdi, nasıl bir hizmet veriliyordu?
Kapıdan girdim. İlk dikkatimi çeken, temizlik ve rahat bir ortam oldu. Hastalar için yeterince koltuklar konulmuş, beklerken sıkılmamaları, vakit geçirebilmeleri için de duvara büyük bir plazma TV yerleştirilmişti. Bildiğimiz klasik sağlık merkezleri havasından zerrece eser yoktu. Her şeyden önce insanı rahatlatıyor, güven veriyordu.
Başhekimliğin bulunduğu 1. katta bir "Atatürk köşesi" ve büstü görmekten de ziyadesiyle memnun oldum...
Beni, daha önce Sağlık Müdürlüğü'nden tanıdığım, çalışkanlığı, girişimciliği, meslek sevgisiyle temayüz eden İlknur Erkut kızımız karşıladı. Merkez'de "Kalite Yönetim Birimi" oluşturulmuş, sorumluluğuna da İlknur getirilmiş. Büyük isabet de olmuş...
Tam bir ev sahipliği yaptı. Kaydımızı yaptırdık, muayenemizi olduk, rontgenimiz çekildi. Son sistem "panoramik" rontgen cihazlarını orada gördüm. Bir bölgenin değil, tüm dişlerin ve ağzın görüntüsü bilgisayar ortamında alınıyor. Aynı katta kullanılan cihazlar tam bir sağlıklı oranda sterilize ediliyor. Baştan sona her yerde temizlik hakim. Bu da insana güven veriyor.
Dr. Serpil Çelik'in hünerli ellerine teslim oldum. Bayramdan sonra çekimler başladı. Her gün birkaç dişimle vedalaştım. İnanın en ufak bir acı duymadım. Zaman zaman da çekimleri Dr. Zübeyde Saydam yaptı. Çünkü dönerli ve vardiyalı bir sistem uyguluyorlar. 61 diş hekimi var. 47 ünitte ve 10 vardiyada hizmet veriyorlar.
Başhekim Nedret Oskay, yardımcısı Doğan Çırakoğlu, İdari Müdür Murat Ataklı ile tanıştım. Hizmet etmenin, yenilikler getirmenin şevki ve heyecanıyla dolular...
Bu arada okurlarıma müjdeli bir haber vereyim, Eskişehir yeni bir "Ağız ve Diş Sağ1ığı Hastanesi"ne kavuşuyor. Yenikent'te yeri hazır, proje tamam. Maketini ve planını gördüm. İhale aşamasına gelmiş. Çok büyük bir kazanç olacak.
30.12.2007  şener yılmaz